İptal ve İade Şartları

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

1. GENEL

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

Tasarım hizmet ve danışmanlık paketleri dijital olarak teslim edilen ürünler olduğu için kargo masrafı bulunmamaktadır. Danışmanlık hizmeti sonucu alımına karar ve onay verilen, kişiye özel üretilen mobilya koleksiyonlarının nakliye ücreti satıcıya aittir. Alıcıya sipariş öncesinde bildirmek koşulu ile kargonun ücretli veya ücretsiz olacağı kararı, satıcının elindedir.

Satın alınan her bir tasarım ve danışmanlık hizmet paketiyle bağlantılı olarak kişiye özel üretilen her bilgi, belge ve döküman alıcının çalışma alanında dijital olarak anında paylaşılır. Alıcının internet veya mobil cihaza erişiminin kısıtlanmasından dolayı hizmetlere erişememesi durumunda satıcının bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Tasarım ve danışmanlık hizmeti sonucu karar ve onay verilerek satın alımı yapılan ve kişiye özel üretilecek mobilya koleksiyonları, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

2. SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

3. KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

4. ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

5. ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

6. CAYMA HAKKI

Aşağıda aksi belirtilen durumlar dışında, site aracılığıyla yapılan bütün satın alımlar, projelendirilmesi başlatılan tasarım hizmetleri ve/veya iptal edilen üyelikler dahil iade edilemezdir. İndirim ve promosyon teklifleri oluşması durumunda fiyat koruma garantisi veya iade hizmeti sunmuyoruz.

“Konsept Odalar” için;

Size geniş bir skalada profesyonel bir hizmet sunabilmek için çeşitli bağımsız satıcı ve üreticilerle çalışıyoruz, bu nedenle iadeleri kolaylaştıramıyoruz. Sitemizden Konsept Oda Tasarım ve Danışmanlık Hizmet Paketi için yaptığınız ödemeyi tamamıyla (ödemeler sırasında yapılan kesintiler hariç) geri alabilmeniz için, sizden gelen veriler tamamlanmamış ve projenizi başlatmamış olmamız gerekmektedir. Aksi durumunda para iadesi yapamayız.

Son ürün olarak sunduğumuz ürün ve fiyat listesine göre toplam ödemesini yaptığınız mobilya koleksiyonundan bir ürün hasar görmüş veya ayıplı olarak size ulaşırsa;

satıcımızın hasarlı veya ayıplı ürünü bedelsiz olarak değiştirmesine

bahsi geçen ürün artık üretilemiyor veya başka bir nedenle değiştirilemiyorsa, sadece bu ürün için geri ödeme yapabiliriz. Kullanıcı tarafından dikkat edilmesi gereken; üçüncü taraf satıcının, arızalı veya hasar görmüş ürününün, değişim politikalarının bir parçası olarak doğrudan kendilerine iade edilmesinin gerekliliğidir.

MAGICBOXROOMS, sadece ödemesi yapılan mobilya koleksiyonlarını kişiye özel üreten bir tasarım ve danışmanlık markasıdır ancak, içeriklerimizde görüntülenen öğelerin mevcudiyetinden emin olmak için tedarikçilerimizle çok çalışmamıza rağmen, zaman zaman tedarikçilerimiz bizi bilgilendirmeden önce bir ürünün/ ürünlerinin üretimini durdurabilir. Bu gerçeğe dayanarak, bir ürün koleksiyonu satın aldığınızda, koleksiyondaki her öğenin kullanılabilir olacağını garanti edemeyiz. MAGICBOXROOMS içeriklerinden bir ürün grubu satın aldıysanız ve ürün stokta kalmadıysa veya üretilmiyorsa, sadece belirli bu ürün için size değişim veya geri ödeme sağlayacağız.

Başka hiçbir nedenle iadeleri kabul edemiyoruz veya geri ödeme yapamıyoruz.

“Size Özel Tasarım” için;

“Size Özel Tasarım Tasarım ve Danışmanlık Hizmet Paketi için yaptığınız ödemeyi tamamıyla (ödemeler sırasında yapılan kesintiler hariç) geri alabilmeniz için, sizden gelen veriler tamamlanmamış ve projenizi başlatmamış olmamız gerekmektedir. Aksi durumunda para iadesi yapamayız. Yukarıda belirtilenlere tabi olarak, satın alma işleminizi iptal etmek isterseniz, info@magicbox.com adresinden iptal etme kararınızı bize bildirmeniz gerekir. Derhal iptal numaranızı size bildireceğiz. Kullanıcı hasar görmüş veya ayıplı bir ürün almış olursa “Konsept Odalar” bölümünde bahsedilen ilgili bölümdeki süreç, “Size Özel Tasarım” hizmeti alan kullanıcı için de geçerlidir.

7. SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ

ŞİRKET:

Firma Unvanı: DD-BOX Mimarlık İnşaat ve Yatırım A.Ş

Adres: Maslak Ayazağa Cd. No:4 UNIQ Ofis B2 Blok Kat: 5 Sarıyer 34396 İstanbul - Türkiye

Eposta: info@magicboxrooms.com

Telefon: +90 212 939 27 16

8. CAYMA HAKKININ SÜRESİ

Ödemesi yapılmış tasarım ve danışmanlık hizmet bedelleri için cayma hakkı süresi, ALICI’nın yüklemesi gereken veriler tamamlanmasına kadar geçen süredir. Veriler tamamlandıktan ve projelendirme başladıktan sonra hiçbir koşulda cayma hakkı kullanılamaz. Mobilya koleksiyonlarımız için yapılan ödemeyle birlikte kişiye özel mobilya imalat süreci başlatıldığı için hiçbir koşulda cayma hakkı kullanılamaz.

9. CAYMA HAKKININ KULLANIMI

Satıcının yükümlülükleri;

9.1. MAGICBOXROOMS, Alıcı’nın cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde, varsa malın Alıcı’ya teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür.

9.2. MAGICBOXROOMS, 9.1. Maddesinde belirtilen tüm geri ödemeleri, Alıcı’nın satın alırken kullandığı ödeme aracına ve Alıcı’ya herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden tek seferde yapmak zorundadır.

9.3. MAGICBOXROOMS, cayma hakkı, bilgilendirme, teslimat ve diğer hususlardaki yükümlülüklerine dair her bir işleme ilişkin bilgi ve belgeleri ÜÇ YIL boyunca saklamalıdır.

9.4. MAGICBOXROOMS, usulüne uygun olarak yapılmayan (yasal başvuru süresinden sonra veya yasada öngörülen şekiller dışında yapılan) iade taleplerini işleme almakla yükümlü değildir.

Alıcı’nın yükümlülükleri;

9.5. Alıcı, cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10 (on) gün içinde ürünü MAGICBOXROOMS’a geri göndermek zorundadır.

9.6. Alıcı, cayma süresi içinde ürünü, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

9.7. Alıcı’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle ürünün değerinde bir azalma olursa veya iade imkansızlaşırsa Alıcı kusuru oranında MAGICBOXROOMS’un zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

9.8. Alıcı, ürünü kargo şirketinden teslim almadan önce yapacağı muayenede ürünün hasarlı ve/veya ayıplı olduğunu tespit ederse, ürünü teslim almayarak zabıt tutturmalı ve aynı kargo şirketi ile MAGICBOXROOMS’a geri göndermelidir.

3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, iade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

İade formu, iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

10. İADE KOŞULLARI

SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ya iade etmek ve

20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkansızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

11. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi, Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma Hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

12. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

Alıcı ve Satıcı arasındaki ilişkinin tümü Türk Hukuku’na tabi olup; Alıcı ile Satıcı arasındaki anlaşmazlıkların çözümlenmesinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde Alıcı’nın ürün ve/veya hizmeti satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

13. ÖDEME VE TESLİMAT

Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da havale yoluyla ödeme yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

Lütfen Bekleyiniz! İşleminizi Yapıyorum..