Sıkça Sorulan Sorular

...

MAGICBOXROOMS Nedir?

Magicbox Rooms, dekorasyon ve iç mekan yenileme çözümleri sunan bir online hizmet sitesidir. MAGICBOXROOMS ile değiştirmek istediğiniz alanlarınız için kısa sürede, projeye özgü profesyonel çözümler sunmaktayız. Bu yenilikçi çalışma ile Yüksek Mimar Rezzan Kurt öncülüğünde yıllardır uyarladığımız tasarım ve uygulama prensiplerini oda ölçeğine indirip daha geniş bir kitle ile paylaşma imkanı bulmaktayız.

Biz Kimiz?

Mimarlık ve iç mimarlık alanında kullanıcı memnuniyetini ve işlevselliği yaratıcı tasarımla birleştiren bir mimarlık ofisi olan DD-Box Mimarlık ekibinin parçasıyız. Bu bağlamda MAGICBOXROOMS, konut projeleri ve oda yenilemeleri özelinde müşterilerimize hızlı ve uygun fiyatlı olarak sunmayı hedefleyen online tasarım ve danışmanlık markamızdır

Ne Tür Hizmetler Veriyoruz?

MAGICBOXROOMS olarak, yaşam alanlarını yenilemek isteyen kullanıcılarımıza sitemize kayıt olup tasarım ve danışmanlık ücretini ödemeleriyle birlikte, önceden tasarladığımız mekan bileşenleri olan “KONSEPT ODALAR” arasından dilediklerini online olarak konsept geliştirme ve proje üretimiyle sunuyoruz. Bu hizmette kullanıcıya plan yerleşimi, renk hikayesi, kumaş, mobilya, mobilyaların doğru ölçekle kendi odalarına yerleştirilmiş iki boyutlu görselleştirme çalışmalarını (2 adet), aydınlatma ve aksesuarları içeren Konsept Panosu ile bu ürünlerin fiyatlarının yer aldığı bir Ürün ve Fiyat Listesi teslim edilir. Konsept geliştirmeden önce odanızın krokisine, ölçülerine ve fotoğraflarına ihtiyacımız olduğu için bu konuda destek istemeniz durumunda ölçülendirme hizmetimizi satın alabilirsiniz. Ayrıca karar verdiğiniz ürünlerin nakliye ve kurulumu için de yine nakliye ve uygulama hizmetimizi satın alabilirsiniz. Tarzımızı kendinize yakın buluyor fakat tasarımlarımızın ihtiyaçlarınızı karşılamadığını düşünüyorsanız “BANA ÖZEL” hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Konsept geliştirmeden önce odanızın krokisine, ölçülerine ve fotoğraflarına ihtiyacımız olduğu için bu konuda destek istemeniz durumunda ölçülendirme hizmetimizi satın alabilirsiniz. Daha sonra kişisel ihtiyaçlarınızı ve dekorasyon tercihlerinizi anlamaya yönelik bir Tarz Çalışması yapılır. Bu keşif çalışmasını takiben proje başlar, süreç internet üzerinden kullanıcı ile aramızda açtığımız çalışma alanında interaktif olarak eder. Hizmetin sonunda kullanıcıya plan yerleşimi, renk hikayesi, kumaş, mobilya, mobilyaların doğru ölçekle kendi odalarına yerleştirilmiş iki boyutlu görselleştirme çalışmalarını (2 adet), aydınlatma ve aksesuarları içeren Konsept Panosu ile bu ürünlerin fiyatlarının yer aldığı bir Ürün ve Fiyat Listesi teslim edilir. Dilerseniz opsiyonel olarak projenin Uygulama süreci sizin adınıza yönetebiliriz.

Hizmetlerinizi diğer iç mimarlık ve tasarım firmalarından ayıran özellikler nelerdir?

MAGICBOXROOMS, sadece online hizmet veren bir marka olduğu için normal bir projelendirme ve uygulama süresine göre çok daha kısa sürede sonuca ulaşmanızı sağlıyoruz. Bu noktada tecrübelerimize güvenerek size kaliteli yaşam alanları sunacağımızı belirtmek isteriz. Sitemizdeki çalışma alanınız, sitemize kayıt olup başlattığımız projelendirme periyodu süresince bizimle mesajlaşma kanalınız olacak ve şeffaf bir süreçte hayalinizdeki mekanı sizinle birlikte yaratacağız.

MAGICBOXROOMS, kullanıcıları ile ilişkisini nasıl kurar?

MAGICBOXROOMS olarak kullanıcılarımızla olan ilişkimizde belirli prensiplerimiz doğrultusunda yol alıyoruz. Sunduğumuz hizmetlerde Modern, Klasik, Magic ve markamıza özgü tarzlar olmak üzere farklı konseptleri sunarken, sizin kişisel tercihlerinizle ortak bir noktada buluşmayı hedefliyoruz. Markamızdaki konseptler ihtiyaçlarınızla uyuşmadığında, daha iyi bir hizmet sunmak için kim olduğunuzun ve nasıl yaşadığınızın gerçek bir yansıması olan yaşam alanları yaratmak adına elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İşbirliği içinde kurduğumuz MAGICBOXROMS - kullanıcı ilişkimizde süreç boyunca sizlerle iletişimimizi güncel tutmamız, bu ilişkinin anahtarı. Süreç içerisinde ileri veya geri adımların atılması normaldir. Fikirlerinizi net bir şekilde ifade etmek adına gerekliliklerinizi ve önceliklerinizi bildirmekten çekinmeyin. Karar verme konusunda söz sahibi olduğunuzu lütfen unutmayın.

Dekorasyon İle İç Mimarinin Farkı Nedir?

Dekorasyon mevcut odaya sadece dekoratif ürünler ekleyerek tanımlamayı içerir. Bunlar, ağırlıklı olarak mobilya, perde, halı, süs eşyaları, tablolar, aynalar ve basit duvar kaplamalarını içerir. İç mimari ise mekanın genel kimliğini, kişinin zevk ve ihtiyaçlarına göre tüm boyutlarıyla ele alır ve tam anlamıyla donatır. Bu donanım dekorasyona ek olarak, iç bölümlendirme, aydınlatma, zemin, duvar, tavan giydirmeleri ve bunlarla bağlantılı elektrik ve mekanik tesisat işlerini kapsar.

İki odam arasındaki duvarı yıkıp iki odadan tek bir oda konsepti tasarlayabilir misiniz?

İki odanız arasındaki duvarın yıkılıp tek bir odanın tasarımı için evinizi yerinde değerlendirip kapsamlı bir analiz yapmamız gerekeceği için, sadece online olarak işleyen MAGICBOXROOMS kapsamında yardımcı olmamız mümkün olamıyor. Fakat tadilat içeren işlerinizde bizimle çalışmak için www.dd-box.comadresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evimi dekore ederken nelere dikkat etmeliyim?

İşin başında kendi tarzınızı iyi tanımak, ne istediğinizi bilmek ve iyi bir araştırma yapmak faydalı olacaktır. Bir sonraki adım hayallerinize en yakın ve bütçenizin içinde kalan mekanı yakalayabilmek için birbirleriyle uyumlu, ve mekânınızın ölçülerine göre yerleştirilmiş dekoratif elemanları bir araya getirmek olmalıdır. Bunu tamamıyla kendiniz yapabilir veya bir dekoratör veya iç mimarla çalışabilirsiniz. Ancak MAGICBOXROOMS sayesinde ikisi arasında bir tercih yapmadan hem işin uzmanlarından destek alıp hem de dekorasyon sürecini kendiniz yönetebilirsiniz.

Bir dekoratörle nasıl çalışılır?

Çalışmaya karar verdiğiniz dekoratörle ilk yapmanız gereken tarzınızı ve hayalinizdeki mekanı netleştirmek. Daha sonra seçtiğiniz dekoratör bu hayalinizi bütçeniz ve mekanınıza göre konsept tasarıma dönüştürecek ve sizden gelen yorumlarla tasarım son halini alacaktır. Oluşturulan konsept sonrasında uygulama için satın alma listesi ve size özel imal edilecek ürünlerin imalat çizimleri oluşturulacaktır. Tüm ürünler yerleştirildiğinde dekorasyon süreci tamamlanmış olur.

Kendi tarzıma uygun dekoratörleri nasıl bulabilirim?

Dekoratörler, iç mimarlar ve mimarların tarzınıza uygunluğunu anlamak için portfolyolarını ya da yaptıkları işleri yayınladıkları web sitelerini incelemelisiniz. Kendinize uygun bulduğunuz dekoratörlerle ilgili mutlaka referans kontrolü yapmanızı öneririz. Yaratıcı olmak kadar hedeflerini zamanında ve belirlenen bütçe içinde gerçekleştirmek iyi bir dekoratörün aranan özellikleri arasındadır.

Dekorasyon hizmetleri nasıl ücretlendirilir?

Ücretlendirme politikaları her dekoratör için farklılık gösterebilir ancak genel olarak mekânınızın metrekaresi, yapılacak işin boyutu ve haylinizdeki proje için dekoratörün harcayacağı zamana göre değişen bir ücretlendirme olur. Dekoratörler projenize harcadıkları zaman ve emek karşılığında sabit bir ücret veya toplam bütçenin yüzdesel bir payını talep edebilirler.

Moodboard (konsept panosu) nedir? Nasıl hazırlanır?

Moodboard (konsept panosu), dekorasyon projelerinde tasarımın ilk aşamasında tasarımcının ilhamını nereden aldığını gösterir. Tasarımcının esin kaynaklarını, kullanılacak malzemelerle uyumlu bir şekilde yerleştirdiği bu pano, proje süresince tasarım kararlarına destek olması amacıyla kullanılır. MAGICBOXROOMS hizmeti satın aldığınızda sizden gelen mekan krokisi ve yanıtladığınız tarz çalışması anketiyle beraber size özel tasarlayacağımız konsept panosunun dijital versiyonunu size göndereceğiz. Online çalıştığımız için posta veya kargo beklemek ya da toplantı ayarlamak gibi çoğunlukla projeyi yavaşlatan aşamaları size yaşatmamış olacağız.

Salon dekorasyonu nasıl olmalı?

Salon, evin genellikle en uzun süre vakit geçirilen mekanıdır. Kullanıcıların dinlenme ve çeşitli aktivitelerle keyifli vakit geçirmesi için bu mekanlar tüm boyutlarıyla ele alınmalıdır. MAGICBOXROOMS olarak kullanıcılarımızın mevcut salonlarını yenilerken, kullanmaya devam etmek istedikleri ürünleri, dokuları, desenleri ve çalışma alanımızda cevapladıkları tarz çalışması anketiyle birlikte değerlendirip zevklerinizi yansıtan ve hedeflenen bütçe içinde kalan bir hizmet sunuyoruz.

Yatak Odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Yatak odalarında öncelikle fonksiyonellik daha sonra estetik aranmalıdır. Yatağın odada konumlandırıldığı duvar ve açı, odadaki doğal ve yapay aydınlatma gibi unsurların iyi bir uykuyu ve dolayısıyla kaliteli bir yaşamı direkt etkileyeceği hesaba katılmalıdır. MAGICBOXROOMS olarak kullanıcılarımızın mevcut yatak odalarını yenilerken, kullanmaya devam etmek istedikleri ürünleri, dokuları, desenleri ve çalışma alanımızda cevapladıkları tarz çalışması anketiyle birlikte değerlendirip zevklerinizi yansıtan ve hedeflenen bütçe içinde kalan bir hizmet sunuyoruz.

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Genellikle yemek odaları yaşam odalarının bir parçası olarak yer alır, kalabalık sofralarla keyifli anların paylaşıldığı mekanlardır. Genellikle servis için ihtiyaç duyulan malzemeleri barındıracak bir dresuar ve üzerinde onu tamamlayacak dekoratif elemanlar seçilmelidir. Mekanı daha derin göstermek üzere duvarda ayna veya tablo kullanılabilir. Sandalyelerin koltuklar kadar rahat olması masa başı sohbetlerin daha derin ve uzun olmasını sağlar. MAGICBOXROOMS olarak kullanıcılarımızın mevcut yemek odalarını yenilerken, kullanmaya devam etmek istedikleri ürünleri, dokuları, desenleri ve çalışma alanımızda cevapladıkları tarz çalışması anketiyle birlikte değerlendirip zevklerinizi yansıtan ve hedeflenen bütçe içinde kalan bir hizmet sunuyoruz.

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Odasının çocuğunuzun yaşına hitap etmesinin önemi kadar, esnek bir tasarıma sahip olup bazı elemanların eklenip çıkarılmasıyla uzun yıllar kullanabileceğiniz bir şekilde yenilenmesi doğru olacaktır. Bu bağlamda sizden gelecek verilerle birlikte özellikle uzman ekibimizin çocuk odaları konusunda edindikleri tecrübeler tasarım için önemli olacaktır. Kullanıcılarımızın mevcut çocuk alanlarını yenilerken, kullanmaya devam etmek istedikleri ürünleri, dokuları ve desenleri, tarz çalışması anketi sonucu bizim sizin mekanınıza uygun gördüğümüz malzemeleri bir arada görebiliyoruz.

Hazır odalarda sunduğunuz Modern, Klasik ve Magic tarzların farkları neler?

Size daha kolay hizmet sunabilmek için hazır odalarımızda belirlediğimiz konseptlerimizden Modern Konsept, malzemelerde yalınlık ve detayların kısıtlı kullanımı ve rafine bir tasarım dilinin hakim olduğu odalarımızı kapsıyor. Klasik Konsept ise modası geçmeyecek bir zamansızlık içinde de olsa, malzemelerin kendi ağırlığının olduğu, detaylarda yoğunluğun görüldüğü ve gözü yormayan bir zarafetin hakim olduğu odalarımızı kapsıyor. Magic Konsept ise, modern ile klasik arasında günümüzün çağdaş ihtiyaçlarına cevap verirken aynı zamanda elegan-şık olarak tanımladığımız imza tarzımızdır. Detaylar ve malzemelerin yoğunluğu ve dili birbiriyle dengeli aynı zamanda modern ile klasiğin ahenginin hakim olduğu odalarımızı kapsıyor.

Tasarımcılarınızla yüz yüze veya telefonla görüşme imkanım var mı?

MAGICBOXROOMS sadece online çalışan bir hizmettir ve kullanıcılarımıza sunduğumuz hızlı ve uygun fiyatlı projelendirme sadece online iletişim platformuyla devam ettirebileceğimiz bir iş modelidir. Bu nedenle tasarımcılarımızla yüz yüze veya telefonla görüşme hizmetimiz yoktur. Fakat, sitemize üye olduğunuzda açılan “Çalışma Alanım” sayfası üzerinden bizimle e-posta aracılığıyla her an iletişim halinde olabilirsiniz. Soru ve ihtiyaçlarınızı en geç kullanıcı sözleşmesinde yer alan gün ve saat aralıkları içerisinde cevaplayacağız. Ancak bu sürenin 6 saati geçmemesini hedefleyeceğiz.

İç mekan ölçüsü nasıl alınır?

Salonunuzun veya başka bir odanızın ölçülerini almak için bir şerit veya dijital metre, kağıt ve kaleme sahip olmanız yeterlidir. Detaylı bir kılavuz için MAGICBOXROOMS’ta linkini verdiğimiz şema ve video sayesinde tasarımcının önünü görmesini sağlayacak bilgileri hazırlayabilir ve iletebilirsiniz. Buna rağmen ölçü almak istemezseniz veya buna ayıracak vaktiniz yoksa web sitemizden ölçüm hizmet paketi satın alabilirsiniz. Ölçümü sizin almanız durumunda kendi sistemimize girdikten sonra ölçekli oda çiziminizi size kontrol etmeniz için gönderiyoruz. Tasarıma başlamadan önce eksik bir ölçü varsa veya ölçülerde bize mantıksız gelen alanlar veya tutarsızlıklar varsa sizden düzeltmenizi talep ediyor olacağız. Aksi halde proje tamamlandığında veya kurulum sırasında fark edilen ölçüm hatalarından dolayı oluşacak yanlışlıklardan MAGICBOXROOMS sorumlu tutulamaz.

Tasarım paketlerinizin içerikleri nelerdir? Odanın büyüklüğü fiyatı etkiliyor mu?

Tasarım paketlerimiz odanın işlevi fark etmeksizin iki ana başlıkta toplanıyor ve odanızın büyüklüğü fiyatı hiçbir şekilde etkilemiyor. Temel olarak iki farklı fiyat skalasında tasarım bedelimiz var ve bu fiyatı hazır odalarımızdan birini seçmeniz veya size özel bir tasarım isteğiniz belirliyor. İlk olarak işinizi kolaylaştırmak için tasarladığımız Konsept Odalardan birini seçebilirsiniz, tasarım ve danışmanlık hizmet bedelini ödeyerek kullanıcımız olabilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak odanızın ölçülü krokisi kendiniz veya ekibimiz tarafından hazırlandıktan sonra size özel uyarlanan konsept tasarım paketinde konsept panosu, ölçülü ve tefrişli plan ile fiyat listesine ulaşacaksınız. Size Özel Tasarım paketi için tasarım ve danışmanlık hizmet bedeli ödemesi yapmanız durumunda ise tamamen sizin isteklerinize uygun bir tasarım hazırlıyoruz ve belirttiğiniz bütçeye uygun bir konsept geliştiriyoruz. Proje tamamlandığında bizden, konsept panosu, ölçülü ve tefrişli plan ile fiyat listesi almış olacaksınız. Her iki seçimin sonunda da nakliye ve kurulum hizmetimizi de satın alabilirsiniz.

Hizmetiniz için öngördüğünüz süre ne kadar?

Tasarım hizmetimiz için öngördüğümüz süre sizden gelen tüm belgelerin tamamlanmasından sonra, Konsept Odalarda 5 iş günü ve Size Özel Tasarımlarda ise 10 iş günü olacaktır. Ancak projenin konseptinin tamamlanmasıyla başlayacak imalat ve nakliye süreci ise üçüncü taraf sağlayıcıların yoğunluğuna ve sizin bulunduğunuz konuma göre 3-4 hafta kadar sürebilir.

Uygulamanın kesin maliyetini önceden öğrenmemin bir yolu var mı?

Uygulamanızın kesin maliyetini konsept proje tamamlanmadan ve fiyat listeleri oluşmadan tam olarak öğrenmenizin yolu yok, fakat hazır odalar için belirlediğimiz fiyat aralığı bütçenizi oluşturmanızda ve dengelemenizde işinize yarayacaktır. Size Özel Tasarım hizmet paketi satın aldığınız durumda ise, tarz çalışmamızdaki ilk sorulardan biri bütçe aralığınız olacak. Bu sayede verdiğiniz alt ve üst limitlere bağlı kalıp hayalinizdeki odayı hayata geçireceğiz.

Odam için ürettiğiniz görsellerdeki her ürünü sizden satın alabilecek miyim?

MAGICBOXROOMS olarak değiştirmek istediğiniz odanız için ürettiğimiz görsellerdeki her ürünü sitemiz aracılığıyla projeniz dahilinde satın alabilirsiniz. Ancak ürün ve fiyat listesinde sunduğumuz ve MAGICBOXROOMS tasarımı olmayan ürünleri isterseniz kendiniz de satın alabilirsiniz. MAGICBOXROOMS bir mobilya satış sitesi olmadığı için Size Özel ya da Hazır Oda tasarım ve danışmanlık hizmeti satın almadığınız sürece hiçbir ürünü satın alamazsınız.

MAGICBOXROOMS paketlerinden birini hediye edebilir miyim?

Tabi ki! Bizi sevdiklerinizi mutlu etmek için tercih etmenizden gurur duyarız!

Değiştirmek istediğim oda için aldığım hizmet paketini, fikrimi değiştirirsem başka bir oda için kullanabilir miyim?

Krokinizi, tarz çalışmanızı, ve fotoğraflarınızı sistemimize yüklemenizden sonra, projelendirme sürecini başlattıysanız tasarım ve danışmanlık hizmet bedelini başka bir oda tipi için kullanamazsınız. Süreç başlamadan değişiklik yapabilirsiniz. Ancak hizmet bedelleri arasında fark oluşması durumunda eksik ödeme yapmış olduysanız, eksik kalan hizmet bedeli ödemesini tamamlamanızı rica edeceğiz. Geçiş yaptığınız hizmet bedelinden dolayı bize fazla ödeme yapmış olmanız durumunda ise fazla tutarı size geri ödemiş olacağız.

Tüm bilgileri size gönderdim ama sonra oda yenileme fikrinden vazgeçtim. Ücret iadeniz var mı? Ne kadar süre içinde MAGICBOXROOMS’u bilgilendirmeliyim?

Sizden gelen veriler tamamlanmış ve projenizi başlatmışsak para iadesi yapamayız. Aynı şekilde ürün ve fiyat listesindeki mobilya ve ürünlerin herhangi birinden ya da tamamından vazgeçseniz bile para iadesi yapamayız. Bu yüzden kullanım sözleşmemizi çok dikkatle okumanızı ve hizmetlerimizden faydalanmaktan vazgeçtiğinizi odanızın projelendirilmesine başlamadan önce bize bildirmenizi rica ederiz.

Konsept panosu ve ürün listesi ulaştıktan sonra projede değişiklik isteme hakkım var mı?

İsteklerinizin değiştirilmesi sadece ürün bazındaysa arzunuza göre istediğiniz ürünleri yeni alternatifleriyle bir kez olmak kaydıyla değiştiriyoruz. Bize verdiğiniz bilgiler ve tarz çalışmasındaki yönlendirmelerinizle beklentinize uygun konsepti hatta beklentinizin üzerinde bir çalışmayı oluşturacağımıza inancımız tam. Ancak çıkan sonuç doğrultusunda beklentilerinizde bir farklılık oluşur da başka bir perspektiften yeni bir çalışma daha yapmamızı isterseniz ödediğiniz tasarım ve danışmanlık hizmetinin yarısı kadar ek bir ücret karşılığında bir çalışma daha yapabiliyoruz.

Bilgilerim sizde kayıtlı kalacak mı?

Hesabınızı silmediğiniz sürece bilgileriniz bizde kayıtlı kalacak.

Lütfen Bekleyiniz! İşleminizi Yapıyorum..