Blog

...

Dekorasyon TrendleriDekorasyon Trendleri,Tasarımlar ve Daha Fazlası İçin Sayfamızı Takip Edin!

... MAGICBOXROOMS, Konut projeleri ve oda yenilemeleri özelinde kullanıcılarına hızlı ve uygun projeler sunmayı hedefleyen online tasarım ve danışmanlık markasıdır.

Online Dekorasyon Nedir?

Son yıllarda evlerinin tamamını veya sadece bir odasını yeniden dekore etmek isteyen kullanıcılar için internetten veya mağazadan sipariş vermek en yaygın yöntemdir. Ancak sonuçlar çoğunlukla hayal kırıklığı yaratabiliyor. Bunun en önemli nedeni, tek tek göze hoş gelen mobilyaların boyutlarının ve renk-dokularının bir bütün olarak uyuşmaması. Değiştirilecek odanın hacminin mobilyalar için ideal olmaması da sonucun beklentinin altında kalmasına neden olan bir diğer faktör. Hepsi birleştiğinde ise kullanıcıların elinde çoğunlukla hayallerindekinden çok farklı dekore edilmiş bir oda, aşılmış bir bütçe ve işlerin uzaması kalıyor.

 

Son yıllarda özellikle Avrupa ve ABD’de müşteriler ile tasarımcılar arasındaki ilişki güncel teknolojik gelişmelerle yeniden şekilleniyor.

İnternet aracılığıyla bir tasarımcı ile çalışmak ilk duyulduğunda yeterli güveni vermese de; referansları güçlü, sizin zevk ve yaşam tarzınızı anlamak için profesyonel yöntemler geliştiren tasarımcılar online tasarım hizmetleri ile çok güzel işlere imza atıyor.

MAGICBOX ROOMS olarak eksikliğini hissettiğimiz bu ihtiyacı gidermek için yıllardır edindiğimiz tecrübeleri güncel yöntemlerle birleştirerek yeni bir Online Tasarım ve Dekorasyon markası kurguladık.

Online tasarım hizmetleriyle odanızın hayallerinizdeki mekana dönüşmesinin ilk adımı, tasarımcının size yeterli güveni verdiğini kontrol etmek olmalıdır. Bunun için kesinlikle tasarımcıların portfolyolarını ve hizmet ağlarını incelemelisiniz. Bu aşamayı geçen bir tasarımcıyla iletişime geçtiğinizde ise hizmet paketlerini iyi incelemek ve sizin ihtiyacınıza en uygun hizmet paketine karar vermek olmalıdır. Online tasarım ve danışmanlık hizmetleri her ne kadar dekorasyon projelerini hızlandırsa da, tasarımcınızın sizi ve zevklerinizi anlaması için ilk aşamada yoğun bir bilgi paylaşımı yapmalısınız. Tasarımcınızın size yönelttiği tarzınızı anlama çabaları ve mekanınızın verilerini işlemesi için tasarımcınızla işbirliği içinde olmalısınız. Tasarımcınızdan gelen projenizi incelerken de projeyi kendiniz uygulayacaksanız, projeniz dahilinde sunduğu her ürünü nasıl tedarik edeceğinizi detaylandırmasına, 2 veya 3 boyutlu olarak mekanınızın proje sonrası görünüşlerine ve projenizde kullanılacak mobilyaların mekanınıza uyarlanmış tefrişli bir plana kesinlikle ihtiyacınız olacaktır. Uygulamayı dekoratörünüzün yapması halinde ise, uygulama takvimini size göre ayarladığından ve projedeki her ürünü tedarik edeceğinden emin olmalısınız.

Projenizin sonunda hayallerinizdeki odaya çok daha az bir bütçeyle çok daha kısa sürede, profesyonel bir ekiple çalışarak kavuşmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

Siz de yeni nesil online tasarım hizmetlerimizden heyecanlandıysanız KONSEPT ODALAR sayfamızı ziyaret ederek Yaşam, Uyku, Yemek ve Çocuk odası konseptlerimizi inceleyerek bizimle çalışmaya başlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınız konsept odalarımızla karşılanmıyorsa SİZE ÖZEL TASARIM sayfamızı inceleyerek ihtiyacınız olan oda tipi için sadece size özel bir konsept geliştirebiliriz.

Herkes hayallerindeki yaşam alanını hak eder. MAGICBOXROOMS olarak profesyonel iç mimarlık ve dekorasyon hizmetlerimizle yanınızdayız.

 

 

- Devamını Oku..

Evden Çalışma Rehberi

Birçoğumuz artık evlerden çalışıyoruz. Peki çalışma alanımızı nasıl düzenlemeliyiz?

Gelişen teknolojiler ve çalışma sistemleri dünya genelinde evden çalışma kültürünü yaygınlaştırmaya başlamış olsa da çoğumuz yeni düzene geçişte biraz hazırlıksız yakalandık. Mekansal bazı düzenlemeler ve bu düzenlemelere eşlik eden diğer kararlarınız evden çalışma düzenine sorunsuzca adapte olmanıza yardımcı olacaktır.

Nasıl mı? 7 adımda ideal evden çalışma düzeni nasıl oluşturacağınızı özetledik:

1. ALAN SEÇİMİ

Bir odayı tamamen çalışma odası olarak kullanamasanız da evinizin en sakin ve kendinizi rahat ettiğiniz köşesine bir çalışma alanı oluşturmalısınız. İhtiyacınıza uygun büyüklükte bir masa, rahat bir sandalye ve kitaplık veya raflar ile çalışma mekanınızı tanımlayabilirsiniz. Mutfak dışında evin her alanında bir cam önü, bir duvar nişi, merdiven altı boşluğu, yatak odası ideal mekanlar olabilir. Tabi ki yedek bir odanız, kullanılmayan bir müştemilatınız varsa, çalışırken dış dünyaya kapılarınızı kapatma lüksünüz bile olacaktır.

2. IŞIK

Doğal ışığın yönüne göre bilgisayar veya diğer çalışma ekipmanlarınızı yerleştirmelisiniz. Ek olarak ihtiyaç halinde kullanılmak üzere masa lambası, duvar lambası veya gizli şerit ledler bulundurulabilir. Seçtiğiniz ampulün günışığı renginde olmasına özen gösterin.

3. DÜŞEY PLANLAMA

Çalışma alanınızı sadece masa gibi yatay bir yüzey değil, düşeyde de planlayın. Duvar panoları, mıknatıslar, mantar panolar, duvar rafları, duvardan aydınlatma vb. hem alanınıza dinamizm katacak, hem de çok işlev görecektir.

4. RENKLER

Çalışma mekanınızda kullandığınız renklerin sizi karamsarlığa ya da dikkat dağınıklığına sürüklememesine dikkat etmelisiniz. Koyu renkleri mobilyalarınızda, dengeli açık renkleri duvarlarınızda seçebilirsiniz. Veya tam tersi ile dengeli bir kontrast yaratabilirsiniz.

5. BİTKİ VE AKSESUARLAR

Çalışma ortamlarına renk katmak için aksesuar ve bitkilerden faydalanılabilir. Bitkiler enerji verir, hoşunuza giden tarzda düzenleyiciler, kutular ve dosyalarla mekanı kişiselleştirebilirsiniz.

6. OTURUM

Çalışma düzeninizde en çok ihtiyacınız olan rahat bir oturum olacaktır. En ergonomik ve uzun süre oturulabilen ofis sandalyeleri maalesef isteyeceğiniz estetikte olmayabilir. Yüksekliği ayarlanabilen, tercihen kollarınızı dayayabileceğiniz bir sandalye veya koltuk seçimi iyi olacaktır.

7. DİSİPLİN

Evden çalışmak, düzenli ve disiplinli bir ofis rutini kadar kolay olmayabilir. Bu tehlikeyi bertaraf etmek için her gün aynı saatte kalkmaya, işe hazırlanmaya, düzenli aralıklarla mola vermeye ve masanızı düzenli tutmaya devam etmelisiniz.

İlham veren yazılarımızdan, projelerimizden ve önerilerimizden haberdar olmak için bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz.

 

- Devamını Oku..
Lütfen Bekleyiniz! İşleminizi Yapıyorum..